Aktualności

XX Giełda Rolna w Łącku

2012.05.29 09:20 , aktualizacja: 2012.05.30 09:02
Autor: MODR Warszawa/ Oddział Płock, Wprowadzenie: Monika Guzowska

Już po raz XX w Łącku zorganizowano Giełdę Rolną. Jubileuszowa edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zarówno wystawców jak i zwiedzających. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Uwagę mężczyzn przyciągały piękne samochody oraz nowoczesne maszyny i urządzenia rolnicze, gospodynie gustowały w kwiatach i roślinach ozdobnych, najmłodsi zaś podziwiali wystawę zwierząt domowych.

 

W tegorocznej Giełdzie Rolniczej wzięło udział 140 firm z całej Polski i około dziewięciu tysięcy zwiedzających. Tak jak w latach ubiegłych impreza miała charakter wystawienniczo-handlowy. Oferta, jaką prezentowali wystawcy była bardzo szeroka i różnorodna. Propozycje handlowe i usługowe przygotowały firmy oraz instytucje działające w branży rolniczej, a także ogrodniczej. Można było skosztować wielu potraw tradycyjnych i regionalnych. Interesująca była także ekspozycja twórców i artystów ludowych. Organizatorzy zadbali również o możliwość skorzystania z profesjonalnego doradztwa w zakresie produkcji rolniczej, ogrodnictwa, ekonomiki, ekologii, agroturystyki oraz wsparcia rolnictwa z budżetu krajowego i funduszy Unii Europejskiej.

 

Wśród osób, które 27 maja br. przyjechały do Łącka byli m.in.  Wicepremier, Minister Gospodarki Waldemar Pawlak oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik

Liczba wyświetleń: 428

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.