Aktualności

Przyjazne przedszkole w Cegłowie

2012.06.29 10:10 , aktualizacja: 2012.06.30 17:18
Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Iwona Dybowska
fot. UG Cegłów
fot. UG Cegłów

Nowy ośrodek przedszkolny dla dzieci z gminy Cegłów (pow. miński) otrzyma unijne dofinansowanie. Programem wsparcia objętych zostanie 70 dzieci w wieku 3-5 lat (28 dziewczynek i 42 chłopców), które wezmą udział w rozwijających zajęciach edukacyjno- kulturalnych.

 

- Z punktu widzenia najmłodszych dzieci, uczestnictwo w wychowaniu przedszkolnych procentuje na całe życie. Dzięki projektom, jak ten realizowany przez gminę Cegłów, minimalizowane są braki edukacyjne, manualne, komunikacyjne oraz społeczne. Dzieci mają zapewniony lepszy start w przyszłość, ponieważ przedszkole zapewnia im wszechstronny rozwój i przygotowuje do podjęcia nauki w szkolezaznaczyła zastępca dyrektora Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych Elżbieta Szymanik.

 

Podczas uroczystego podpisania umowy członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska pogratulowała lokalnym włodarzom aktywnego pozyskiwania zewnętrznych źródeł finansowania. Podkreśliła, że właściwe decyzje i skuteczne działania wpływają na spójny rozwój nie tylko powiatu mińskiego, ale też całego regionu.

 

Projekt pt. „Moje przyjazne przedszkole” realizowany w Publicznym Przedszkolu w Cegłowie uzyska ponad 272 tys. zł w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W ramach przedsięwzięcia dzieci będą uczęszczać do przedszkola i brać udział w zajęciach dodatkowych, takich jak: gimnastyka korekcyjna, plastyka z elementami kaligrafii, język angielski, rytmika, muzyka i logopedia. W prowadzenie zajęć merytorycznych zaangażowane zostaną osoby posiadające odpowiednie kompetencje zawodowe. Zakupione zostaną także pomoce dydaktyczne, m.in. pianino na zajęcia muzyczne i rytmiki.

 

Projekt wystartuje w sierpniu br. i trwał będzie do lipca 2013 r. Na zakończenie planowane jest przeprowadzenie badania rozwojowego uczestników w formie ewaluacji zewnętrznej. Pozwoli to na dokonanie oceny efektywności prowadzonych zajęć.

 

Umowę w sprawie dofinansowania podpisali 28 czerwca br. Wójt Gminy Cegłów Marcin Uchman i zastępca dyrektora ds. PO KL w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych Elżbieta Szymanik. W spotkaniu  uczestniczyła także członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

 

Projekt uzyskał dofinansowanie, w odpowiedzi na konkurs przeprowadzony przez MJWPU w ramach Priorytetu IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Poddziałanie 9.1.1 Zmniejszanie nierówności w stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej.

Liczba wyświetleń: 455

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.