Aktualności

Strażacy – ochotnicy sprawdzili swoje umiejętności

2012.07.02 14:10 , aktualizacja: 2012.07.03 14:34

Autor: Radosław Strzaliński, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka


Ocena stanu wyszkolenia pożarniczego ochotników oraz mobilizowanie do doskonalenia obsługi sprzętu i urządzeń pożarniczych były celem odbywających się 1 lipca br. w Stawiskach (pow. węgrowski) Gminnych Zawodów w Sporcie Pożarniczym.

 

W ramach konkurencji strażacy musieli odbyć ćwiczenia bojowe oraz sztafetę pożarniczą. Ostatecznie w turniejowej rywalizacji najlepsza okazała się drużyna z Grębkowa, drugie miejsce zajęli strażacy z OSP Polków – Sagały,  a na trzecim uplasowała się jednostka ze Starej Suchej.

 

Zmaganiom na nowo otwartym boisku sportowym przyglądała się członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, która pogratulowała zwycięzcom zawodów oraz podkreśliła, że imprezy tego typu są niezwykle cenne dla całej lokalnej społeczności, ponieważ wzmacniają poczucie ochrony przeciwpożarowej i popularyzują zagadnienia z jej zakresu. Jak podkreśliła członek zarządu, strażacy – ochotnicy to ludzie odpowiedzialni i zaangażowani w misję, jaką jest ratowanie życia oraz mienia poszkodowanych. Mimo swych zawodowych i rodzinnych obowiązków, zawsze są gotowi pomagać potrzebującym. Dlatego tak ważne jest, aby nie tylko dysponowali nowoczesnym i niezawodnym sprzętem, ale także - dzięki doskonałemu wyszkoleniu - podnosili poziom własnego bezpieczeństwa podczas ryzykownych akcji.

  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński

Liczba wyświetleń: 587

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.