Aktualności

Umowy na dofinansowanie jednostek OSP z subregionu siedlecko-ostrołęckiego podpisane

2012.07.26 15:30 , aktualizacja: 2012.07.27 15:47

Autor: Radosław Strzaliński, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

fot.Radosław Strzaliński
fot.Radosław Strzaliński
fot.Radosław Strzaliński
fot.Radosław Strzaliński
Fot. Robert Causari

27 lipca br. w Ostrołęce odbyło się podpisanie umów na dofinansowanie zakupu sprzętu dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z subregionu siedlecko-ostrołęckiego w ramach Samorządowego Programu Województwa Mazowieckiego „OSP - 2012”. W spotkaniu  udział wzięła członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

 

Głównym celem realizowanego przedsięwzięcia jest doposażenie jednostek OSP w samochody, sprzęt do usuwania skutków klęsk żywiołowych i ratownictwa drogowego.

 

Dzięki tegorocznej edycji programu 33 jednostki z regionu siedleckiego i 34 z ostrołęckiego zakupią sprzęt za ok. 1 183 600 zł. Do strażaków trafi m.in. 13 samochodów pożarniczych, motopompy, piły do betonu i stali, narzędzia hydrauliczne oraz zestawy oświetleniowe.

 

Członek zarządu Janina Ewa Orzełowska podkreśliła, że program wsparcia OSP jest jednym z priorytetowych zadań samorządu. Dzięki systematycznemu doposażaniu jednostek w specjalistyczny sprzęt przecipożarowy rośnie poczucie bezpieczeństwa publicznego mieszkańców województwa. Na szczególne uznanie zasługuje również postawa strażaków-ochotników, którzy z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem gotowi są nieść pomoc potrzebującym.

 

25 czerwca br. radni województwa mazowieckiego podjęli decyzję o przeznaczeniu 5 mln zł na dofinansowanie zakupów dla 275 jednostek OSP z terenu Mazowsza.

Liczba wyświetleń: 720

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.