Aktualności

Rewitalizacja Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Radomiu

2012.07.27 10:40 , aktualizacja: 2012.07.27 11:43
Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
arch.MJWPU
arch.MJWPU
arch.MJWPU
arch.MJWPU
arch.MJWPU

Już wkrótce budynki Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Radomiu przejdą gruntowną modernizację. Porozumienie w tej sprawie podpisali 26 lipca br. wicemarszałek Leszek Ruszczyk oraz Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego Jerzy Kacak.

 

Zmiany odczują nie tylko pracownicy, ale także mieszkańcy. Z myślą o najmłodszych radomianach stworzona zostanie świetlica dla dzieci i młodzieży. Znajdzie się tam także wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjno-medycznego. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego inwestycja otrzymała unijne dofinansowanie w wysokości przeszło 5,2 mln zł. Wartość całego przedsięwzięcia wynosi ponad 6,2 mln zł. Blisko 1 mln zł pochodzić będzie z dotacji rządowej, przekazanej przez Wojewodę Mazowieckiego.

 

Realizacja tej inwestycji przyczyni się do wzrostu atrakcyjności Radomia na wielu płaszczyznach. Dla mieszkańców bez wątpienia największe znaczenie ma możliwość stworzenia nowych miejsc pracy. Dzięki rewitalizacji poprawi się też estetyka budynku i jego zabytkowej okolicy – powiedział wicemarszałek Leszek Ruszczyk.

 

Poprawa warunków obsługi klienta oraz pracy inspektorów, powstanie bazy dydaktyczno-noclegowej czy dostosowanie obiektów do potrzeb osób niepełnosprawnych to tylko niektóre korzyści płynące z realizowanego przez MWITD projektu.

 

Inwestycja przewiduje szereg kompleksowych działań, które będą realizowane etapami. W pierwszej kolejności przeprowadzony zostanie gruntowny remont budynków – biurowego oraz biurowo-garażowego. Wybudowany zostanie łącznik, a istniejący plac manewrowy przejdzie całkowitą reorganizację. W wyremontowanym budynku biurowo-garażowym, poza dotychczasową częścią biurową, znajdzie się również część rekreacyjna ze ścianką wspinaczkową, siłownią oraz salą gimnastyczną z boiskiem do squasha. W planach jest też utworzenie świetlicy środowiskowej dla najmłodszych mieszkańców Radomia wraz z zapleczem oraz wypożyczalni sprzętu medyczno-rehabilitacyjnego dla osób ubogich. W obiekcie mieścić się będzie także centrum szkoleniowo-noclegowe. Znajdą się tam 2 sale wykładowe – większa dla około 60 słuchaczy i mniejsza dla 25-35 słuchaczy. Z części noclegowej będzie mogło jednorazowo skorzystać około 60 osób.

 

Ponadto, wygospodarowany zostanie teren z przeznaczeniem na 34 miejsca postojowe, w tym 4 dla osób niepełnosprawnych oraz specjalny stojak na rowery.

 

Realizacja inwestycji to pierwszy etap budowy Centralnego Ośrodka Szkolenia Inspekcji Transportu Drogowego, dysponującego własnym zapleczem dydaktyczno-noclegowym.

 

Beneficjent: Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego
Tytuł projektu: Centralny Ośrodek Szkolenia Inspekcji Transportu Drogowego – rewitalizacja obiektów WITD w Radomiu
Całkowita wartość: 6 211 877 zł
Kwota dofinansowania: 5 280 095 zł

Liczba wyświetleń: 687

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.