Aktualności

"Ściernisko" w Rzeczniowie

2012.07.30 12:40 , aktualizacja: 2012.08.01 08:03

Autor: Katarzyna Klepaczewska, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka


Jak promować działalność lokalnych artystów i kulinarne przysmaki, wiedzą mieszkańcy gminy Rzeczniów (pow. lipski). To oni 29 lipca bawili się na III Festiwalu Promocji i Lansu „Ściernisko”. W imprezie uczestniczył wicemarszałek Leszek Ruszczyk.

 

Mimo że impreza jest stosunkowo młoda, przez jej scenę przewinęło się już wielu artystów. Byli to przede wszystkim lokalni twórcy, jak chór „Rzeczniowiacy", ale również przyjezdni z innych miejscowości, w tym z Warszawy. Wójt gminy Rzeczniów Karol Burek zapewnił, że impreza cieszy się coraz większą popularnością, aktywizując każdego roku nowe grupy społeczne i zawodowe. Od początku dużym zaangażowaniem w prace przy Festiwalu wykazywało się Stowarzyszenie STER oraz Gminna i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rzeczniowie. W kolejnych latach w organizację festynu włączyło się grono pedagogiczne Zespołu Szkół w Rzeczniowie oraz Stowarzyszenie „Senior".

 

Jednym z ważniejszych momentów niedzielnej imprezy był koncert „Talent Gminy Rzeczniów” – wokalne prezentacje młodych ludzi. Zaproszony na festyn wicemarszałek Leszek Ruszczyk zaznaczył, że promocja regionalnych talentów jest siłą całego województwa. Podkreślił także, że Rzeczniów daje przykład innym miastom, jak promować swój wizerunek. Mieszkańcy udowadniają, że potrafią wykorzystać liczne walory kulturalne i przyrodniczo-turystyczne swej miejscowości, przez co staje się ona coraz bardziej atrakcyjnym miejscem zarówno dla turystów, jak i dla inwestorów.

 

Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

  • fot. archiwum gminy...
  • for. Piotr Stańczyk
  • for. Piotr Stańczyk
  • fot. archiwum gminy...

Liczba wyświetleń: 711

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.