Aktualności

Sójka Mazowiecka 2012

2012.08.06 14:25 , aktualizacja: 2012.08.06 14:35

Autor: Radosław Strzaliński, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Festyn twórczości ludowej „Sójka Mazowiecka” organizowany jest corocznie przez gminę Cegłów (pow. miński). W szóstej już edycji imprezy udział wzięła członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

 

Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja różnorodnej twórczości mieszkańców wsi mazowieckiej, poprzez prezentację dorobku lokalnych artystów, rzemiosła ludowego oraz smakołyków kuchni lokalnej.

 

Nazwa festynu została przyjęta od lokalnego specjału gminy Cegłów, nagrodzonego „Oskarem kulinarnym” i wpisanego na listę tradycyjnych potraw Mazowsza. Sójki mazowieckie są to zapiekane pierogi wykonane z ciasta, cienko rozwałkowanego i wypełnionego kapustą, boczkiem lub słoniną, kaszą jaglaną i grzybami.

 

Członek zarządu Janina Ewa Orzełowska pogratulowała organizacji kolejnej udanej imprezy. Jak podkreśliła, Sójka Mazowiecka łączy nie tylko pokolenia, ale także stwarza okazję do wymiany doświadczeń między mieszkańcami różnych zakątków Mazowsza.

 

„Sójka Mazowiecka 2012” odbyła się 5 sierpnia br. pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.

  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński

Liczba wyświetleń: 959

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.