Aktualności

Dożynki w Myślakowicach

2012.08.13 14:25 , aktualizacja: 2012.08.13 14:31
Autor: Wydział Komunikacji Zewnętrznej, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
fot.fot. Piotr Stańczyk
fot. Piotr Stańczyk
fot. Piotr Stańczyk

Występy zespołów ludowych, pokazy ratownictwa i degustacja potraw regionalnych – to nieliczne z wielu atrakcji przygotowanych z okazji Święta Plonów w powiecie przysuskim. W wydarzeniu, które odbyło się 12 sierpnia br.,  wziął udział wicemarszałek Leszek Ruszczyk.

 

Koniec sierpnia i początek września, to tradycyjnie już czas, w którym rolnicy świętują zakończenie żniw. W polskiej tradycji i kulturze obrzęd dożynkowy ma swoje szczególne miejsce. Jest ukoronowaniem całorocznego trudu rolników i osób pracujących w przemyśle rolnym, a jednocześnie podziękowaniem za ich ciężką pracę.

 

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w intencji rolników oraz korowodem dożynkowym, następnie odbyły się ceremonie wręczenia i dzielenia się chlebem, wypieczonym z tegorocznego ziarna. Wicemarszałek Leszek Ruszczyk podziękował rolnikom za trud, jaki wkładają w pracę na roli, gratulując plonów oraz życząc wszelkiej obfitości w przyszłym roku.

Liczba wyświetleń: 623

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.