Aktualności

Nowe miejsce zabaw dla dzieci

2012.08.16 10:20 , aktualizacja: 2012.08.17 07:49
Autor: Katarzyna Klepaczewska, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
fot. Jan Pajączkowski
fot. Jan Pajączkowski
fot. Jan Pajączkowski

Brązowe rzeźby przedstawiające postacie z bajek stanęły na nowym placu zabaw dla dzieci w Taczowie (pow. radomski). To kolejny, obok kolorowych przyrządów do ćwiczeń, zjeżdżalni i huśtawek, element kompleksowego wyposażenia nowego miejsca zabaw dla najmłodszych mieszkańców gminy Zakrzew.

 

Figurki przypominają o ulubionych postaciach z nowel – Szewczyka Dratewkę, Janka Muzykanta, czy Pana Twardowskiego na księżycu. 

 

Na budowę placu zabaw, który jest częścią Parku Historycznego „Rycerze Bogurodzicy”, gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości 200 tys. zł w ramach PROW 2007-2013, działanie „Odnowa i Rozwój Wsi”.

 

Podczas otwarcia wicemarszałek Leszek Ruszczyk pogratulował władzom gminy przedsiębiorczości oraz zaangażowania w realizację inwestycji, sprzyjającej rozwojowi obszarów wiejskich, a także troski o najmłodszych mieszkańców. Wyraził nadzieję, że teren ten będzie doskonałym miejscem nie tylko do odpoczynku, ale również do rozwoju kondycji fizycznej i kontaktów z rówieśnikami.

Liczba wyświetleń: 404

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.