Aktualności

Uroczystości w Łazówku

2012.08.16 14:25 , aktualizacja: 2012.08.16 15:39

Autor: Radosław Strzaliński (OR), Wprowadzenie: Monika Guzowska

Fot. Radosław Strzaliński
Fot. Radosław Strzaliński
Fot. Radosław Strzaliński

15 sierpnia br. w Łazówku (pow. sokołowski) odbyły się uroczystości koronacji obrazu Matki Bożej Pocieszenia, Święto Plonów gminy Sterdyń oraz otwarcie wyremontowanej świetlicy wiejskiej. Wzięła w nich udział m.in. członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

 

Podczas uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w trakcie Eucharystii celebrowanej przez biskupa drohiczyńskiego Antoniego Dydycza w Sanktuarium Maryjnym w Łazówku, odbyła się koronacja słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Pocieszenia. Pod dekretem koronacyjnym obok kapłanów, sióstr zakonnych, kleryków, przedstawicieli Parlamentu w imieniu Samorządu Województwa Mazowieckiego podpis złożyła Janina Ewa Orzełowska.

 

Uroczystość połączono z dożynkami gminnymi. To tradycyjne już spotkanie, w trakcie którego gospodarze dziękują za zebrane zbiory. W ramach obchodów Święta Plonów rozstrzygnięto m.in. konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy.

 

Członek Zarządu Janina Ewa Orzełowska zaznaczyła, że praca na roli należy do jednej z najcięższych i wymagających ogromnego wysiłku. Pogratulowała władzom i wszystkim mieszkańcom gminy tak wspaniałej uroczystości oraz realizacji kolejnej inwestycji, z wykorzystaniem środków europejskich. Podkreśliła, że świetlice wiejskie stanowią element życia lokalnej społeczności. Tutaj ludzie się spotykają i wspólnie spędzają czas.

 

Projekt „Świetlica wiejska rozwija, aktywizuje, kształci i promuje – remont, wyposażenie świetlicy wraz z zagospodarowaniem terenu w Łazówku” został dofinansowany z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi”.

Liczba wyświetleń: 511

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.