Aktualności

Dni Kukurydzy

2012.08.20 11:00 , aktualizacja: 2012.08.21 14:25

Autor: Wydział Komunikacji Zewnętrznej, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • fot.Jacek Kosowski
  • fot.Jacek Kosowski
  • fot.Jacek Kosowski
  • fot.Jacek Kosowski

Marszałek Adam Struzik spotkał się z mieszkańcami Andrzejewa (pow. ostrowski) w trakcie obchodów Dni Kukurydzy.

 

Impreza rozpoczęła się blokiem merytorycznym, poświęconym uprawie kukurydzy – jednej z najważniejszych roślin zbożowych na świecie. Wykorzystuje się ją zarówno w przemyśle spożywczym, jak również farmaceutycznym i ciężkim. Produkuje się z niej m.in. pestycydy. Ma również coraz większe znaczenie w bioenergetyce, jest jednym z najlepszych substratów do produkcji biogazów.

 

Rolnicy mieli okazję zapoznać się z nowymi jej odmianami, podyskutować na temat uprawy z przedstawicielami firm i ośrodków doradztwa. Zaprezentowane zostały nowości technologiczne i agrotechniczne oraz sprzęt do siewu i zbioru tej rośliny. Zainteresowani mogli wziąć udział w konkursie wiedzy z zakresu rolnictwa.

 

Druga część spotkania miała charakter kulturalno-rozrywkowy. Na mieszkańców czekały liczne atrakcje, m.in. występy zespołu folklorystycznego Kurpiowszczyzna z Myszyńca, młodych wokalistek pochodzących z Andrzejewa, zespołów Demon i Modern Talking Imitation. Dla dzieci i młodzieży przewidziano wesołe miasteczko oraz turniej paintballa. Rozstrzygnięty został także konkurs na „Najładniejszą zagrodę”. Imprezę zamknął pokaz LightShow grupy Saurion i zabawa z zespołem Event.

 

Organizatorami wydarzenia byli Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział Ostrołęka oraz  Urząd Gminy Andrzejewo.

Liczba wyświetleń: 683

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.