Aktualności

XIII Ogólnopolskie Targi Papryki

2012.08.20 13:05 , aktualizacja: 2012.08.21 14:11

Autor: Katarzyna Klepaczewska, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Agnieszka Bogucka


19 sierpnia br. odbyło się kolejne święto papryki w województwie mazowieckim. Tym razem w Przytyku (pow. radomski), który nie bez powodu nazywany jest „paprykowym zagłębiem”. To stąd pochodzi 80 proc krajowej produkcji tego warzywa.

 

XIII Ogólnopolskie Targi Papryki rozpoczął korowód, który poprowadził mieszkańców i gości do kościoła pw. św. Krzyża na mszę świętą w intencji rolników. Po oficjalnym otwarciu targów odbyła się uroczystość wręczenia medali  „Zasłużony dla Powiatu Radomskiego” oraz odznaczeń „Zasłużony dla Rolnictwa”. Zainteresowani tematem produkcji papryki mogli wziąć udział w konferencji pt. „Papryka Przytycka - droga do produktu chronionego prawem unijnym”.

 

Organizatorzy targów przygotowali również część rozrywkową, podczas której można było podziwiać pokaz sztucznych ogni, obejrzeć przedstawienia kabaretu czy posłuchać występów okolicznych zespołów. Dodatkową atrakcją była możliwość spróbowania różnych odmian papryki i potraw z nich przygotowanych.

 

W przedsięwzięciu wziął udział wicemarszałek Leszek Ruszczyk, który pogratulował gospodarzom udanych zbiorów i życzył wytrwałości w dalszej pracy.

  • fot. Jan Pajączkowski
  • fot. Jan Pajączkowski
  • fot. Jan Pajączkowski
  • fot. Jan Pajączkowski
  • fot. Starostwo Powiatowe w...

Liczba wyświetleń: 515

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.