Aktualności

Zawody sportowo-pożarnicze w powiecie szydłowieckim

2012.08.20 09:05 , aktualizacja: 2014.12.19 10:17

Autor: Katarzyna Klepaczewska, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

  • fot. Piotr Stańczyk
  • fot. Piotr Stańczyk
  • fot. Piotr Stańczyk

18 sierpnia br., podczas zawodów w Bieszkowie Dolnym, swoje umiejętności prezentowali strażacy-ochotnicy z gmin Jastrząb, Orońsko oraz Mirów.

 

Zawody sportowo-pożarnicze stały się okazją do sprawdzenia nie tylko kondycji druhów, ale też pracy w stresie i umiejętności działania zespołowego. Wśród konkurencji znalazły się m.in. biegi sztafetowe oraz ćwiczenia bojowe.

 

Jak podkreślił wicemarszałek Leszek Ruszczyk, często od siły i kondycji strażaka zależy bezpieczeństwo innych, dlatego utrzymanie sprawności fizycznej jest jednym z głównych wyznaczników skutecznej pracy druhów. Wicemarszałek podziękował wszystkim uczestnikom zawodów za skuteczność działań, zaangażowanie w prowadzenie akcji ratowniczo-gaśniczych w regionie i ciągłą gotowość do niesienia pomocy poszkodowanym. Pogratulował też zwycięzcom turnieju – drużynie OSP Dobrut.

Liczba wyświetleń: 346

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.