Aktualności

IV Powiatowe Zawody Pożarnicze w Skaryszewie

2012.09.03 09:15 , aktualizacja: 2012.09.03 13:12

Autor: Katarzyna Klepaczewska, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Agnieszka Bogucka

  • fot. Jan Pajączkowski
  • fot. Jan Pajączkowski
  • fot. Jan Pajączkowski

Przez dwa dni, 1-2 września br., druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu radomskiego mieli okazję sprawdzić się podczas zawodów pożarniczych. Rywalizacja odbywała się w dwóch konkurencjach: sztafeta i ćwiczenia bojowe. Rozgrywki zakończył pokaz umiejętności ratowniczych w wykonaniu strażaków.

 

Zawody obejmowały kategorie drużyn młodzieżowych i zawodowych. Pierwszym zadaniem była sztafeta pożarnicza z przeszkodami, w trakcie której zawodnicy musieli w jak najkrótszym czasie, przekazując sobie prądownicę, dobiec na linię mety. Do pokonania mieli m.in. dwumetrowy rów, ścianę i równoważnię. Drugą konkurencją były ćwiczenie bojowe. Drużyny musiały w jak najkrótszym czasie zbudować dwie linie gaśnicze od motopompy, zgodnie z regulaminem, a następnie strącić prądami wody ustawione przeszkody.

 

Wicemarszałek Leszek Ruszczyk, wręczając zwycięzcom puchary ufundowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, podziękował za trud i zaangażowanie w ratowanie ludzkiego zdrowia i życia, które są wartościami najwyższymi. Dodał również, że udział młodzieży w zawodach to dobra okazja nie tylko do poprawienia kondycji fizycznej, ale również do uświadomienia najmłodszym, jak ważna i potrzebna jest praca strażaków.

Liczba wyświetleń: 204

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.