Aktualności

Rowerowy festiwal

2012.09.03 09:20 , aktualizacja: 2012.09.04 11:43

Autor: Katarzyna Klepaczewska (OR), Wprowadzenie: Monika Guzowska

fot. Jan Pajączkowski
fot. Jan Pajączkowski

W sobotę 1 września br. miłośnicy dwóch kółek mogli zaprezentować swoje możliwości kondycyjne i wytrzymałościowe. W Gielniowie (powiat przysuski) odbył się Festiwal Rowerowy MTB.

 

Organizatorzy zaplanowali trzy trasy dla uczestników: dystans „Hobby” – 14 km do pokonania przez wszystkich bez względu na umiejętności i wiek, dystans „Mega” – 40 km dla osób o dużej wytrzymałości oraz trasę „Giga” – 60 km dla zaawansowanych kolarzy. Wszystkim uczestnikom kibicowała kontuzjowana Maja Włoszczowska – polska kolarka górska, wicemistrzyni olimpijska z Pekinu i wielokrotna wicemistrzyni i mistrzyni Europy.

 

Zmaganiom zawodników przyglądał się również wicemarszałek Leszek Ruszczyk, który był obecny także podczas wręczenia medali. Pogratulował nagrodzonym i wyraził uznanie dla ich determinacji i siły woli. Dodał, że człowieka silnego poznaje się po tym, że nie boi się on zmierzyć z własnymi słabościami – fizycznymi i psychicznymi.

Liczba wyświetleń: 304

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.