Aktualności

Nowy sezon w Warszawskiej Operze Kameralnej rozpoczęty

2012.09.13 11:30 , aktualizacja: 2012.09.13 14:59

Autor: Milena Szymańska, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

fot. arch. WOK

Operą Stanisława Moniuszki „Halka” zainaugurowano w Warszawskiej Operze Kameralnej nowy sezon artystyczny.

 

We wrześniu miłośnicy opery będą mogli czterokrotnie obejrzeć „Halkę” w pierwotnej, dwuaktowej wersji, skomponowanej przez Stanisława Moniuszkę w Wilnie w 1848 r. Jest to wznowienie dawnej inscenizacji przygotowanej w WOK przez Kazimierza Dejmka. Stanisław Moniuszko zaczął komponować tę operę do libretta autorstwa warszawskiego poety Włodzimierza Wolskiego, twórcy poematu „Halszka, którego główny wątek stał się podstawą dzieła.

 

W październiku natomiast na deskach Warszawskiej Opery Kameralnej wystawiona zostanie opera „Il Barbiere di Siviglia” Gioacchina Rossiniego. Najpopularniejsze dzieło Rossiniego i jedna z najczęściej wystawianych oper łączy pełne akcji i humoru libretto z piękną muzyką, dającą pole do popisu śpiewakom.

 

W uroczystym otwarciu powakacyjnego sezonu w WOK, 12 września br., wziął udział m.in. członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Wiesław Raboszuk.

Liczba wyświetleń: 354

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.