Aktualności

W podzięce za plony

2012.09.17 14:55 , aktualizacja: 2012.09.18 10:24

Autor: Katarzyna Klepaczewska, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Choć sezon dożynkowy ma się ku końcowi, są jeszcze miejscowości na Mazowszu, które chcą podziękować za tegoroczne zbiory. Jedną z nich jest Mirów (powiat szydłowiecki).

 

Dożynki odbywające się 16 września rozpoczęły się zbiórką delegacji z wieńcami przed kościołem parafialnym, w którym zgromadzeni uczestniczyli w mszy świętej w intencji rolników i wszystkich parafian. Potem przemarsz korowodu dożynkowego i uroczystości okolicznościowe – dzielenie chlebem i prezentacja wieńców. Wśród gości był wicemarszałek Leszek Ruszczyk, który dziękując za zaproszenie, docenił trud mieszkańców włożony w przygotowania uroczystości i pochwalił regionalne przysmaki.

 

Impreza zakończyła się wręczeniem wyróżnień dla zasłużonych rolników gminy, a także rozstrzygnięciem konkursu na najlepszy produkt regionalny. Dożynki w Mirowie odbyły się pod honorowym patronatem Marszałka Województw Mazowieckiego i były współfinansowane m.in. przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

  • fot. archiwum UG Mirów
  • fot. archiwum UG Mirów
  • fot. archiwum UG Mirów

Liczba wyświetleń: 610

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.