Aktualności

Turystyczne medale

2012.09.28 11:15 , aktualizacja: 2012.10.01 08:07

Autor: Monika Guzowska, Wprowadzenie: Monika Guzowska

  • ilustracja
  • Fot. arch. MT Targi sp. z...
  • Fot. arch. MT Targi sp. z...
  • Fot. arch. MT Targi sp. z...

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz zastępca dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Izabela Stelamańska zostali wyróżnieni oznaką honorową „Za Zasługi dla Turystyki”. Podczas uroczystej gali, która odbyła się 27 września br. w Arkadach Kubickiego w Warszawie, medale wręczyła Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Katarzyna Sobierajska.

 

Odznaka jest szczególnym wyróżnieniem nadawanym w uznaniu zasług dla rozwoju polskiej turystyki oraz umacnianiu współpracy międzynarodowej w tej dziedzinie. Laureatami mogą zostać obywatele Polski lub innych państw jak i organizacje oraz inne instytucje z kraju i zagranicy.

 

Medale dla przedstawicieli Samorządu Województwa Mazowieckiego to wyraz uznania i podziękowania za zaangażowanie i wysiłek włożony w akcję sprowadzania turystów do kraju, po tym, jak aż 5 mazowieckich touroperatorów ogłosiło w tym roku upadłość. Samorząd województwa został doceniony także za lobbowanie zmian zapisów prawnych, które zapobiegłyby w przyszłości sytuacjom, w których gwarancja ubezpieczyciela nie pokrywa stuprocentowo roszczeń klientów biur podróży.

Liczba wyświetleń: 419

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.