Aktualności

Turystyka Mazowsza kreatywna i innowacyjna

2012.10.01 14:35 , aktualizacja: 2012.10.03 08:47

Autor: Aneta Dąbrowska-Bogucka, Departament Kultury, Promocji i Turystyki, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Podczas inauguracji roku akademickiego w warszawskiej Almamer Szkole Wyższej wręczono statuetki laureatom konkursu „Wawrzyn Polskiej Turystyki” oraz dyplomy członkowstwa w polskiej Akademii Innowacji Turystyki. W uroczystości wziął udział m.in. marszałek Adam Struzik.

 

Misją konkursu „Wawrzyn Polskiej Turystyki” jest honorowanie i popularyzowanie dokonań społecznych i gospodarczych w dziedzinie turystyki, które w sposób szczególny przyczyniają się do umacniania korzystnego wizerunku Polski. Statuetkę otrzymało dotychczas blisko 60 podmiotów, efektywnie działających na rzecz kształtowania społecznych i rynkowych relacji opartych na wzajemnych korzyściach kulturowych, prawnych i ekonomicznych.

 

Podczas tegorocznej, czwartej edycji konkursu, dekoracji dokonali przewodnicząca kapituły konkursu, Wiceminister Sportu i Turystyki Katarzyna Sobierajska, rektor Almamer prof. dr Janusz Merski oraz prezes Stowarzyszenia Wspierania Rozwoju Turystyki dr Witold Rybczyński.

 

W gronie laureatów „Wawrzyna Polskiej Turystyki” znalazł się Samorząd Województwa Mazowieckiego. Godność członka Akademii Innowacji Turystyki otrzymał marszałek Adam Struzik, a statuetkę „Wawrzyna” odebrała zastępca dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie Izabela Stelmańska. Jak podkreślono, Mazowsze podejmuje prężne, kreatywne i innowacyjne działania w zakresie turystyki. Do takich należą m.in. kampania „Weekend dwa kroki stąd” (realizowana w ramach projektu „Kreowanie wizerunku turystycznej Marki Mazowsze” współfinansowanego ze środków UE w ramach RPO WM), wydanie przewodników po województwie oraz publikacji „Mazowsze”, otwarcie sezonu turystycznego na Mazowszu, organizacja konkursu fotograficznego „Mazowsze bliskie sercu”, realizacja projektu promocyjnego „Paszport turystyczny województwa mazowieckiego”, a także organizacja „Sejmiku Turystycznego”, czy „Zlotu Turystów na Mazowszu”.

 

Takie przedsięwzięcia korzystnie wpływają na budowę tożsamości regionalnej. Wzmacnia się nie tylko poczucie wspólnoty, ale także rośnie wiedza na temat roli turystyki dla rozwoju regionu. Mazowszanie coraz chętniej angażują się w działalność turystyczną i zabiegają o wysoki poziom świadczonych usług.

 

Podczas uroczystości rozstrzygnięto też konkurs na najlepsze prace magisterskie i licencjackie w roku akademickim 2011/2012, przyznano stypendia za wyniki w nauce oraz wyróżnienia za osiągnięcia sportowe oraz ogłoszono laureata tytułu „Studenta Roku”. Wykład inauguracyjny zatytułowany „Polska racja stanu po wstąpieniu do UE” wygłosił prof. dr hab. Kazimierz Łastawski.

  • fot. arch. UMWM
  • fot. Małgorzata Fabiańska
  • fot. Małgorzata Fabiańska
  • fot. Małgorzata Fabiańska
  • fot. Małgorzata Fabiańska
  • fot. arch. UMWM
  • fot. arch. UMWM
  • fot. Małgorzata Fabiańska

Liczba wyświetleń: 781

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.