Aktualności

Przez trzy dni o problemach służby zdrowia

2012.10.04 15:35 , aktualizacja: 2012.10.04 16:05

Autor: Agnieszka Bogucka, Wprowadzenie: Agnieszka Bogucka

fot. archiwum UMWM

O aktualnych problemach podmiotów leczniczych dyskutowano podczas pierwszego dnia konferencji w Nowych Rumunkach k/Płocka.

 

 

W dniach 3-5 października odbywa się konferencja pt. „Teraźniejszość i przyszłość funkcjonowania ochrony zdrowia na Mazowszu”. Organizatorem spotkania jest Związek Pracodawców Mazowieckiego Porozumienia Szpitali Powiatowych. Samorząd Województwa Mazowieckiego reprezentował marszałek Adam Struzik i dyrektor Departamentu Zdrowia Ewa Łagońska.

 

Podczas pierwszego dnia konferencji rozmawiano o zagrożeniach w funkcjonowaniu podmiotów leczniczych oraz o problemach związanych z procesem przekształceń SPZOZ w spółki kapitałowe.

 

– Zmniejszenie planu finansowego NFZ na rok 2013 to dla mazowieckiej służby zdrowia trudna perspektywa. Nie tylko dłuższe kolejki do specjalistów, ale też brak możliwości finansowania nowych zadań czy rozszerzenia zawartych kontraktów – mówił marszałek Adam Struzik.

Liczba wyświetleń: 418

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.