Aktualności

Informatyzacja SPZZOZ w Radzyminie

2012.10.05 15:00 , aktualizacja: 2012.10.05 15:00

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Monika Guzowska

fot. arch. UMWM

Sprawna obsługa pacjentów, szybki dostęp do wyników badań oraz efektywniejsza praca placówki to tylko niektóre korzyści płynące z informatyzacji szpitala w Radzyminie. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego projekt uzyskał dofinansowanie unijne w wysokości ponad 1,8 mln zł. Całkowita wartość inwestycji to przeszło 2,1 mln zł.

                                                                           

Do końca przyszłego roku Centrum Medyczne im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku – SPZZOZ w Radzyminie, które obejmuje zarówno szpital, jak i podległe mu dwie przychodnie w Radzyminie i Woli Rasztowskiej, zostanie w pełni zinformatyzowane. To bardzo ważna inwestycja nie tylko z punktu widzenia Centrum, ale też pacjentów.

 

Obecnie placówka nie dysponuje nowoczesnym sprzętem komputerowym. Dokumentacja medyczna sporządzana jest w formie papierowej, przez co lekarz nie ma możliwości natychmiastowego wglądu do historii pacjenta. Utrudniony jest również obieg dokumentacji w samym szpitalu oraz w jednostkach mu podległych.

 

W ramach projektu zostanie rozbudowana m.in. sieć teleinformatyczna placówki. Zakupiony będzie również sprzęt komputerowy wraz z oprogramowaniem medycznym oraz programami do zarządzania szpitalem.

 

W budynkach szpitala zainstalowane zostaną cztery inteligentne systemy zarządzania obiektami. Pojawi się monitoring wizyjny oraz system kontroli dostępu, które zwiększą bezpieczeństwo zarówno pracowników jak i pacjentów. Oprócz tego będą systemy, które pozwolą zminimalizować koszty zużycia energii elektrycznej oraz ogrzewania. Ponadto powstaną dwa Publiczne Punkty Dostępu do Internetu (PIAP) – jeden w przychodni w Radzyminie, a drugi w Woli Rasztowskiej.

 

5 października br. umowę na realizację inwestycji podpisali wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski oraz dyrektor SPZZOZ w Radzyminie Grzegorz Krycki. 

                                                                                                                                                       

Tytuł projektu: Informatyzacja publicznych usług medycznych jako przeciwdziałanie wykluczeniu informacyjnemu mieszkańców Miasta i Gminy Radzymin

Całkowita wartość projektu: 2 159 134 zł

Kwota dofinansowania:  1 835 263,90 zł

Beneficjent: Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Radzyminie

 

Liczba wyświetleń: 328

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.