Aktualności

Centrum sportowo-rekreacyjne w powiecie białobrzeskim już otwarte

2012.10.15 10:15 , aktualizacja: 2012.10.31 13:07

Autor: oprac. Wydział Komunikacji Zewnętrznej, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

  • fot. arch. Starostwa...
  • fot. arch. Starostwa...
  • fot. arch. Starostwa...

W Białobrzegach oddano do użytku halę widowiskowo- sportową wybudowaną przy Liceum Ogólnokształcącym im. Armii Krajowej. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego projekt otrzymał ponad 9,6 mln zł unijnego wsparcia w ramach RPO WM 2007-2013.

 

Inwestycja obejmuje wybudowanie dwukondygnacyjnego budynku połączonego łącznikiem z istniejącym 3-kondygnacyjnym – szkołą oraz salką gimnastyczną. Obiekt posiada pełnowymiarowe boiska do siatkówki, piłki ręcznej, koszykówki, tenisa oraz bieżnię atletyczną i ściankę wspinaczkową. Mieszkańcy korzystać będą mogli również z siłowni, sal konferencyjnych, a także sal do masażu i fizykoterapii. Hala została w pełni wyposażona.

 

Podczas uroczystości, która odbyła się 13 października br., marszałek Adam Struzik uhonorował starostę powiatu białobrzeskiego Andrzeja Oziębłę Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia” za całokształt działalności na rzecz województwa mazowieckiego. Zakończenie budowy hali jest dowodem prężnego rozwoju powiatu oraz zaangażowania jego władz w pielęgnowanie i promocję tutejszego dziedzictwa – podkreślił, wręczając odznaczenie. Zlokalizowane na terenie obiektu atrakcje z pewnością sprawią, że będzie on przyjazny nie tylko białobrzeskiej społeczności, ale także turystom i miłośnikom sportowych rozrywek. Przekonany też jestem, że w krótkim czasie hala stanie się tętniącym życiem, ważnym ośrodkiem rekreacyjnym, miejscem wypoczynku, spotkań, organizacji wydarzeń sportowych, konferencji czy debat – podsumował marszałek.

 

Tytuł projektu: Budowa sali sportowej z zapleczem socjalnym przy Liceum Ogólnokształcącym im. Armii Krajowej w Białobrzegach

Całkowita wartość: 11 354 305,81 zł

Wartość dofinansowania: 9 651 159,94 zł

Beneficjent: Powiat Białobrzeski

Liczba wyświetleń: 417

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.