Aktualności

Wizyta ambasadorów na Mazowszu

2002.12.10 00:00

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Administrator

W dniach 6-7 grudnia 2002 r., na zaproszenie Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika i Wojewody Mazowieckiego Leszka Mizielińskiego na Mazowszu gościli ambasadorowie z 34 krajów, akredytowanych w Polsce. W spotkaniu z szefami misji dyplomatycznych wziął również udział Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Paweł Zalewski, odpowiedzialny za współpracę zagraniczną.

Dwudniowa wizyta studyjna miała na celu prezentację Mazowsza i promocję naszego regionu. – Mazowsze jest bardzo zróżnicowane pod względem geograficznym, kulturowym i gospodarczym. Tu usytuowane są rzadkie zabytki architektury. Z ziemi mazowieckiej pochodzi wielu wielkich artystów i ludzi kultury. To również najbardziej uprzemysłowiony region, z szczególnie dynamicznie rozwijającym się przemysłem petrochemicznym. Ta duża różnorodność stanowi o naszej atrakcyjności gospodarczej i turystycznej. Mam nadzieję, że ten krótki pobyt pozwoli Państwu przekonać się o bogactwie i pięknie naszej „Małej Ojczyzny” – powiedział Marszałek Adam Struzik, witając dyplomatów.

Goście zwiedzili m.in. Wyższą Szkołę Humanistyczna w Pułtusku, spotkali się z władzami Płocka i Zarządem PKN „Orlen”.

Liczba wyświetleń: 594

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.