Aktualności

Szkolenie z tworzenia i działalności grup producentów rolnych

2012.10.25 08:25 , aktualizacja: 2012.10.25 08:50

Autor: Radsław Strzaliński (OR), Wprowadzenie: Monika Guzowska

Dla osób zainteresowanych tworzeniem i funkcjonowaniem rolniczych grup producenckich w Chlewiskach (pow. siedlecki) zorganizowano spotkanie, w którym udział wzięła m.in. członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

 

Cechą charakterystyczną większości mazowieckich gmin jest rolnictwo – rozwijające się na bazie gospodarstw indywidualnych. Z uwagi na rosnące zainteresowanie rolników formami pomocy finansowej, konieczne jest posiadanie informacji nt. uwarunkowań formalno–prawnych i organizacyjnych tworzenia oraz działalności grup producentów rolnych.

 

Sposobem na rozwiązanie tego problemu są szkolenia przeznaczone dla producentów rolnych, pracowników samorządowych, doradców rolniczych oraz mieszkańców z obszarów wiejskich. Ich tematem są uwarunkowania formalno–prawne i organizacyjne tworzenia oraz działalności grup producentów rolnych. Jedno z takich szkoleń odbyło się, 24 października br., właśnie w Chlewiskach.

 

Członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska podkreśliła szansę, jaką daje rolnikom uczestnictwo w grupie producentów rolnych. – Dziś jednym z wyzwań stawianych przed polskim rolnictwem jest jego konkurencyjność. Dzięki dodatkowym środkom z funduszy UE potrzebnym na realizację inwestycji w sektorze rolno-przemysłowym, polscy producenci stają się solidnymi partnerami na rynku całej Europy – dodała.

 

Przeprowadzanie tego typu szkoleń wpisuje się w „Plan Działania Sekretariatu Regionalnego KSOW w Województwie Mazowieckim na lata 2012-2013”.

Liczba wyświetleń: 431

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.