Aktualności

Łosice stawiają na sport!

2012.10.26 12:30 , aktualizacja: 2012.10.29 15:31

Autor: Radosław Strzaliński, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Wychowankowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Łosicach mają do dyspozycji nowe boisko wielofunkcyjne. Podczas uroczystości oddania obiektu do użytku Samorząd Województwa Mazowieckiego reprezentowała członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.

 

Galę rozpoczęła akademia przygotowana przez wychowanków ośrodka oraz prezentacja multimedialna na temat działalności placówki. Następnie po symbolicznym przecięciu wstęgi i poświęceniu boiska uczniowie zaprezentowali przygotowany specjalnie na tę okazję układ taneczny.

 

Członek zarządu Janina Ewa Orzełowska pogratulowała władzom powiatu kolejnej zrealizowanej inwestycji. Jak podkreśliła, dzięki temu obiektowi młodzież będzie w sposób aktywny spędzać czas i rywalizować w duchu zasady fair-play. Przypomniała, że sport służy nie tylko poprawie kondycji fizycznej, ale przede wszystkim pozwala wypracować wiele istotnych cech, jakimi są samodyscyplina, determinacja i wola walki. Systematyczny trening kształtuje odwagę,  stanowczość i zdolność szybkiego podejmowania decyzji, które są przydatne w dorosłym życiu.

 

Budowa łosickiego obiektu sportowego została wsparta środkami z budżetu województwa mazowieckiego w ramach Programu Rozwoju Bazy Sportowej, w kwocie 100 tys. zł.

  • fot. archiwum OSW w...
  • fot. archiwum OSW w...
  • fot. archiwum OSW w...
  • fot. archiwum OSW w...

Liczba wyświetleń: 482

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.