Aktualności

Modernizacja obiektów GOK w Gąsocinie

2012.10.29 12:40 , aktualizacja: 2012.10.30 13:13

Autor: Dorota Łucja Cichocka, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

W Gąsocinie (powiat ciechanowski) mieszkańcy mają do dyspozycji zmodernizowany budynek Gminnego Ośrodka Kultury, w którym znalazło się także miejsce dla miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.

 

Siedziba GOK została zmodernizowana w ramach zrealizowanego przez gminę Sońsk zadania p.n. „Modernizacja świetlicy wiejskiej wraz z rozbudową Gminnej Instytucji Kultury w Gąsocinie”, współfinansowanego ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, działanie „Odnowa i rozwój wsi”. Projekt wart ponad 920 tys. zł, został dofinansowany kwotą niemal 410 tys. zł. Z ofert GOK korzystają dzieci, młodzież i dorośli. Swoje miejsce, obok jednostki OSP, znalazły tu Klub Seniora oraz Koło Gospodyń Wiejskich.

 

Uroczystość przekazania obiektu do użytku, która odbyła się 27 października br., zgromadziła wielu gości, m.in.: marszałka Adama Struzika, starostę ciechanowskiego Sławomira Morawskiego oraz podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia Aleksandra Soplińskiego. Po poświęceniu budynku przez proboszcza parafii w Gąsocinie ks. Józefa Deptułę, przedstawiono historię realizacji projektu, duży nacisk kładąc na doskonałą współpracę z Samorządem Województwa Mazowieckiego w trakcie całej realizacji zadania. Zainteresowanie wzbudziła prezentacja multimedialna przygotowana przez członków OSP Gąsocin, przedstawiająca rys historyczny jednostki oraz pokaz slajdów z przebiegu inwestycji. Głos zabrali także zaproszeni goście, podkreślając zaangażowanie Samorządu Gminy Sońsk, a także strażaków w realizację projektu. Dziękowali za tak cenną inicjatywę, przyczyniającą się do aktywizacji lokalnej społeczności oraz skupiającą wiele środowisk.

  • fot. Katarzyna...
  • fot. Katarzyna...
  • fot. Katarzyna...
  • fot. Katarzyna Niesłuchowska
  • fot. Katarzyna...
gok
, osp
, prow

Liczba wyświetleń: 650

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.