Aktualności

65,7 mln zł na wodociągi i kanalizację w subregionie ostrołęcko-siedleckim

2012.11.05 15:15 , aktualizacja: 2012.11.06 15:24
Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
fot.arch.Delegatury UMWM w...
fot.arch.Delegatury UMWM w...
fot.arch.Delegatury UMWM w...
fot.arch.Delegatury UMWM w...

Sieci wodociągowe, kanalizacyjne, przydomowe oczyszczalnie ścieków, stacje uzdatniania wody oraz komunalne oczyszczalnie ścieków powstaną w subregionie ostrołęcko-siedleckim. Wszystko dzięki unijnemu dofinansowaniu w ramach PROW 2007-2013.

 

Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego ponad 65,7 mln zł wesprze 36 inwestycji z powiatów: ostrołęckiego, ostrowskiego, makowskiego, przasnyskiego, siedleckiego, węgrowskiego, sokołowskiego oraz łosickiego. Umowy w tej sprawie podpisali członek zarządu oraz wójtowie i burmistrzowie 36 gmin z subregionu ostrołęcko-siedleckiego.

 

Inwestycje otrzymają dofinansowanie w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” w zakresie gospodarki wodno-ściekowej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Ogłoszony przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Gminy złożyły łącznie 216 wniosków o przyznanie pomocy, ostatecznie do dofinansowania zakwalifikowano 187 projektów.

 

O wsparcie mogły ubiegać się gminy, jednoosobowe spółki gminne oraz gminne zakłady budżetowe. Wysokość dofinansowania nie mogła przekroczyć 75 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji, a maksymalna pomoc na realizację projektów w ramach działania dla jednej gminy nie mogła wynieść więcej niż 4 mlnzł.

 

W Polsce jest jedynie ok. 273 tys. km sieci wodociągowej, z czego 40 tys. km na Mazowszu, a także 107 tys. km sieci kanalizacyjnej, z czego 10 tys. w województwie mazowieckim.

Pliki do pobrania

Rozmiar: 42 kB, Liczba pobrań: 724, Dokument programu Microsoft Word

Liczba wyświetleń: 995

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.