Aktualności

64,2 mln zł na inwestycje w subregionie płocko-ciechanowskim

2012.11.16 15:10 , aktualizacja: 2012.11.17 08:56

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Monika Guzowska

Fot. arch. UMWM przydomowa oczyszczalnia...
Fot. arch. "Płońszczaka"

Sieci wodociągowe, kanalizacyjne, przydomowe oczyszczalnie ścieków, stacje uzdatniania wody oraz oczyszczalnie ścieków powstaną w subregionie płocko-ciechanowskim. Wszystko dzięki unijnemu dofinansowaniu w ramach PROW 2007-2013. Decyzją zarządu województwa  ponad 64,2 mln zł wesprze 34 inwestycje z powiatów: płockiego, płońskiego, sierpeckiego, gostynińskiego, ciechanowskiego, żuromińskiego oraz mławskiego.

 

Umowy w tej sprawie podpisali 16 listopada br. marszałek Adam Struzik oraz wójtowie i burmistrzowie 34 gmin z subregionu płocko-ciechanowskiego.

 

Inwestycje otrzymają dofinansowanie w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” w zakresie gospodarki wodno-ściekowej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Ogłoszony przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Gminy złożyły łącznie 216 wniosków o przyznanie pomocy, ostatecznie do dofinansowania zakwalifikowano 187 projektów.

 

O wsparcie mogły ubiegać się gminy, jednoosobowe spółki gminne oraz gminne zakłady budżetowe. Wysokość dofinansowania nie mogła przekroczyć 75 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji, a maksymalna pomoc na realizację projektów w ramach działania dla jednej gminy nie mogła wynieść więcej niż 4 mln zł.

 

W Polsce jest jedynie ok. 273 tys. km sieci wodociągowej, z czego 40 tys. km na Mazowszu, a także 107 tys. km sieci kanalizacyjnej, z czego 10 tys. w województwie mazowieckim.

Pliki do pobrania

Rozmiar: 44 kB, Liczba pobrań: 809, Dokument programu Microsoft Word

Liczba wyświetleń: 561

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.