Aktualności

Więcej mocy w Kozienicach!

2012.11.22 10:45 , aktualizacja: 2012.11.22 14:50

Autor: Katarzyna Klepaczewska, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

W elektrowni w Kozienicach powstanie nowy blok energetyczny. Będzie miał moc 1075 MW i będzie to największa tego typu inwestycja w polskiej energetyce, a nawet w Europie. Jej wartość szacowana jest na ponad  6 mld zł.

 

Kamień węgielny  pod inwestycję  wmurowano 21 listopada br.  Obecny na uroczystości wicemarszałek Leszek Ruszczyk podkreślił, że to kolejna inwestycja  na terenie subregionu radomskiego, która pokazuje jak prężnie rozwija się południowe Mazowsze. Dodał również, że to szansa dla tych, którzy szukają pracy. Przy budowie kozienickiego bloku znajdzie zatrudnienie ponad 2500 pracowników, a docelowo może być tutaj zatrudnionych ok. 300 osób.

 

Większość materiałów do wyposażenia bloku będzie pochodzić od krajowych dostawców i producentów. Zakończenie budowy planowane jest na II kwartał 2017 roku.

  • Fot. arch. ENEA Wytwarzanie...
  • Fot. arch. ENEA Wytwarzanie...

Liczba wyświetleń: 446

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.