Aktualności

„Podróż do przyszłości”

2012.11.26 14:50 , aktualizacja: 2012.11.26 15:28

Autor: Konrad Wojnarowski (OR), Wprowadzenie: Monika Guzowska

  • Fot. Konrad Wojnarowski
  • Fot. Konrad Wojnarowski
  • Fot. Konrad Wojnarowski
  • Fot. Konrad Wojnarowski
  • Fot. Konrad Wojnarowski
  • Fot. Konrad Wojnarowski
  • Fot. Konrad Wojnarowski
  • Fot. Konrad Wojnarowski

Mazowieckie Biuro Planowania Regionalnego w Warszawie zorganizowało konferencję w ramach projektu „Trendy rozwojowe Mazowsza”. Spotkanie pod hasłem „Podróż do przyszłości” odbyło się 26 listopada br. w Centrum Nauki Kopernik.

 

Wzmocnienie roli prognozowania zmian społecznych i gospodarczych na Mazowszu, które przełożą się w dalszej kolejności na właściwe planowanie i zarządzanie, to główne założenia przedsięwzięcia.

 

Dyskusja skoncentrowała się na scenariuszach rozwoju Mazowsza. Zaprezentowane zostały również narzędzia monitorowania i modelowania rozwoju społeczno-gospodarczego regionu wypracowane w ramach projektu „Trendy rozwojowe Mazowsza”.

 

Marszałek Adam Struzik, w kontekście nowego okresu programowania Unii Europejskiej, podkreślił, że aby zapewnić wszechstronność i skuteczność wdrażania programów rozwojowych w regionie, Samorząd Województwa Mazowieckiego opracowuje narzędzia do prognozowania rozwoju. – Samorząd, jako instytucja zarządzająca funduszami europejskimi, nie może opierać się wyłącznie na wiedzy intuicyjnej i sprowadzać się jedynie do roli księgowego środków unijnych. Program operacyjny w regionie powinien być wszechstronnym, opartym na prognozach, instrumentem wdrażania polityki rozwoju w nowej perspektywie finansowania – wyjaśnił marszałek.

 

„Trendy rozwojowe Mazowsza” to projekt systemowy Samorządu Województwa Mazowieckiego realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 (Działanie 8.1.4) i zarazem jeden z czołowych projektów badawczych samorządu. Jego celem jest stworzenie odpowiednich instrumentów do prowadzenia konsekwentnej polityki trwałego rozwoju, a zarazem wzajemne zbliżenie świata nauki i samorządów.

Liczba wyświetleń: 843

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.