Aktualności

Inwestycje w powiecie wołomińskim

2012.11.28 15:55 , aktualizacja: 2012.11.29 08:38

Autor: Radosław Strzaliński, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

W Strachówce podpisano ostatnie umowy na dofinansowanie projektów w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” w zakresie gospodarki wodno-ściekowej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

 

Wsparcie otrzymały trzy gminy z powiatu wołomińskiego – Jadów, Tłuszcz oraz Strachówka. Koszt inwestycji to w sumie ponad 21 mln zł, z czego połowę stanowi dofinansowanie unijne.

 

Blisko 4 mln zł ze środków europejskich przeznaczone zostaną na uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej poprzez budowę sieci wodociągowej w miejscowościach Nowinki, Oble, Szewnica, Dębe, Sitne, Zawiszyn oraz kanalizacji sanitarnej w miejscowości Adampol (w gminie Jadów). Podobną kwotą dofinansowana zostanie budowa stacji uzdatniania wody i sieci wodociągowej w gminie Strachówka w miejscowościach: Strachówka, Zofinin, Osęka, Rozalin, Annopol, Józefów i Młynisko. Na stację uzdatniania wody w miejscowości Kozły (w gminie Tłuszcz) uzyskano ponad 2,2 mln zł unijnego wsparcia.

 

W uroczystym przekazaniu samorządom umów, które odbyło się 28 listopada br., Samorząd Województwa Mazowieckiego reprezentowali wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski oraz członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.

  • fot. Tomasz Stefański
  • fot. Tomasz Stefański
  • fot. Tomasz Stefański
  • fot. Tomasz Stefański
  • fot. Tomasz Stefański
  • fot. Tomasz Stefański
  • fot. Tomasz Stefański

Liczba wyświetleń: 938

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.