Aktualności

Inwestycje w powiecie przasnyskim

2012.12.03 13:00 , aktualizacja: 2012.12.04 13:47

Autor: Sławomir Czaplicki, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • Fot. arch. SP w Przasnyszu
  • Fot. arch. SP w Przasnyszu
  • Fot. arch. SP w Przasnyszu
  • Fot. arch. SP w Przasnyszu

Zainaugurowano nowy program inwestycyjny Starostwa Powiatowego w Przasnyszu. W dyskusji z mieszkańcami udział wziął m.in. marszałek Adam Struzik.


Przedstawiony na spotkaniu projekt rozwoju Przasnyskiej Strefy Gospodarczej z podstrefą w Chorzelach to największe przedsięwzięcie inwestycyjne powiatu przasnyskiego, porównywalne z budową szpitala w Przasnyszu, kompleksową przebudową dróg powiatowych, inwestycjami oświatowymi, czy Przasnyską Strefą Gospodarczą w Sierakowie.


Obecnie Starostwo posiada 309 ha w strefie w Przasnyszu i 95 ha w podstrefie w Chorzelach. Jak zaznaczył starosta przasnyski Zenon Szczepankowski, oba obszary będą przygotowane tak, aby w pełni sprostać oczekiwaniom inwestorów.
 

Realizację kompleksową projektu będzie koordynował samorząd powiatu przasnyskiego, który przeznaczy na ten cel 35 mln zł. Koniec realizacji zadania przewiduje się na rok 2016. Prace w terenie rozpoczną się wiosną 2013 r.
 

Spotkanie połączone zostało z obchodami jubileuszu 10-lecia nadania imienia i sztandaru Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych w Chorzelach.
 

Liczba wyświetleń: 368

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.