Aktualności

Meditrans stawia na jakość

2012.12.10 15:00

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Warszawski oddział „Meditransu” został wzmocniony siedmioma nowymi karetkami. Specjalistyczne ambulanse trafią do sześciu jednostek w Warszawie – na Woli, Mokotowie, Ochocie, Ursynowie i Bemowie.

 

­

Warszawski Meditrans sukcesywnie się rozwija i unowocześnia swoją flotę. Z roku na rok stacja zakupuje nowe, specjalistyczne ambulanse. W ubiegłym roku było ich 10, w tym – 7. Dzięki temu każdy z nas może czuć się bezpieczniej – powiedział marszałek Adam Struzik.

 

Nowe ambulanse to specjalistycznie wyposażone pojazdy marki Mercedes Benz. Koszt jednej karetki to ok. 500 tys. zł. Najnowszej generacji sprzęt medyczny z pewnością podniesie jakość usług medycznych pogotowia funkcjonującego dla mieszkańców Warszawy i okolic, a także podniesie komfort codziennej, ciężkiej pracy personelu zespołów ratownictwa medycznego.

 

Nowe karetki trafią do następujących oddziałów „Meditransu”: dwa ambulanse do Oddziału Wola – Czyste (ul. Kasprzaka 17), jeden – do Oddziału Mokotów Oś. Wierzbno (ul. Puławska 120), jeden – do Oddziału Mokotów Oś. Ksawerów (ul. Woronicza 19), jeden – do Oddziału Ochota (ul. Joteyki 9), jeden do Oddziału Ursynów (ul. Jastrzębowskiego 22) i jeden do Oddziału Bemowo (ul. Kartezjusza 2).

 

Pojazdy zostały kupione ze środków własnych stacji pogotowia „Meditrans”, która z roku na rok sukcesywnie uzupełnia swoją bazę o nowe karetki. Ambicją stacji jest, by w przyszłości w jej flocie nie było karetek starszych niż dwuletnie.

 

Jak widać, „Meditrans” dostosowuje się zarówno do spełniania wymogów technicznych (standard obowiązujący samochody bazowe i wyposażenie), jak i dba o to, by móc zapewnić całodobową gotowość zespołów ratownictwa medycznego. Kolejną ważną inwestycją jest trwająca właśnie przebudowa Oddziału Kardiologicznego przy ul. Poznańskiej. Starania Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” w Warszawie zostały ostatnio docenione. Organizatorzy tegorocznej edycji konkursu Perły Medycyny przyznali pogotowiu nagrodę specjalną właśnie za „dynamiczny rozwój, działania projakościowe oraz za świadczenie usług medycznych ratujących życie i zdrowie ludzkie na najwyższym poziomie”.

  • fot. Hanna Maliszewska
  • fot. Hanna Maliszewska
  • fot. Hanna Maliszewska
  • fot. Hanna Maliszewska
  • fot. Hanna Maliszewska
  • fot. Hanna Maliszewska
  • fot. Hanna Maliszewska
  • fot. Hanna Maliszewska

Liczba wyświetleń: 1035

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.