Aktualności

Najbardziej przyjazne urzędy

2012.12.11 09:10 , aktualizacja: 2012.12.12 09:17
Autor: Radosław Strzaliński, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Iwona Dybowska
fot. Justyna Poboży
fot. Justyna Poboży

Rozstrzygnięto konkurs na najbardziej przyjazny urząd gminy w regionie. Rywalizowały placówki z powiatów: mińskiego, garwolińskiego, sokołowskiego, węgrowskiego, siedleckiego, łukowskiego i łosickiego.

 

Od kwietnia, w ramach konkursu, na łamach „Tygodnika Siedleckiego” prezentowano poszczególne urzędy gmin. Mieszkańcy – potencjalni interesanci, oceniali jakość pracy danej placówki. Ocena funkcjonowania jednostki m.in. stroju wójta i pracowników urzędu, rozmieszczenie oraz czytelność tablic informacyjnych czy strony internetowej, należała natomiast do dziennikarzy.

 

Zwycięzców ogłoszono 10 grudnia br. podczas uroczystej gali, w której Samorząd Województwa Mazowieckiego reprezentowała członek zarządu Janina Ewa Orzełowska. W plebiscycie dziennikarzy najlepsze okazały się urzędy: miasta w Sokołowie Podlaskim i miasta i gminy w Kosowie Lackim (pow. sokołowski) oraz gminy w Górznie (pow. garwoliński). Zdaniem czytelników na zaszczytny tytuł zasłużyły urzędy gminy w Wiśniewie (pow. miński), Skórcu (pow. siedlecki) i Mokobodach (pow. siedlecki).

 

Wyróżnienia w kategorii: wydatki na ochronę środowiska w przeliczaniu na głowę mieszkańca przyznano urzędom gminy w Sabniach (pow. sokołowski), Przesmykach (pow. siedlecki), Huszlewie (pow. łosicki) oraz urzędowi miasta w Węgrowie.

 

Celem konkursu „Twój Urząd – najbardziej przyjazny Urząd Gminy w regionie” jest ocena funkcjonowania podstawowych jednostek samorządu terytorialnego jakim są gminy. Zmagania zorganizowane zostały przez redakcję „Tygodnika Siedleckiego” i Stowarzyszenie  na Rzecz Zachowania Tożsamości Kulturowej oraz Rozwoju Regionu Mazowsza i Podlasia „Tradycja – Rozwój – Przyszłość”. Patronat honorowy nad konkursem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

Liczba wyświetleń: 620

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.