Aktualności

Z wizytą w Sannikach

2012.12.13 15:35 , aktualizacja: 2012.12.17 15:55

Autor: Agnieszka Niedźwiedzka, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Miejsce, które jest związane z wielkim polskim kompozytorem, pianistą Fryderykiem Chopinem odwiedził podczas swojej wizyty w Sannikach członek zarządu województwa mazowieckiego Wiesław Raboszuk.

 

Członek zarządu zapoznał się ze stanem prac prowadzonych w ramach projektu pt: ,,Rewitalizacja Zespołu Pałacowo-Parkowego im. Fryderyka Chopina w Sannikach”. Inwestycja jest jest współfinansowana ze środkow Unii Europejskiej  i z budżetu województwa mazowieckiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013. Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina ma za sobą pierwszy etap prac remontowo - rewitalizacyjnych na terenie pałacu i parku. Etap drugi to wyposażenie wnętrz w sprzęt, który pozwoli na funkcjonowanie instytucji.

 

Artystyczna działalność placówki ma na celu zachowanie narodowego dziedzictwa i bogactwa kulturowego poprzez promocję twórczości Fryderyka Chopina, a także rozwój turystyki i rekreacji w regionie.

  • fot. Witold Manaj
  • fot. Witold Manaj

Liczba wyświetleń: 178

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.