Aktualności

Nowe inwestycje z unijnym dofinansowaniem

2012.12.18 15:45 , aktualizacja: 2013.03.01 11:35

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

  • fot. Łukasz Welenc
  • fot. Łukasz Welenc
  • fot. Łukasz Welenc
  • fot. Łukasz Welenc
  • fot. Łukasz Welenc

Wdrożenie nowoczesnych systemów informatycznych w Akademii Obrony Narodowej w Warszawie i w szpitalu w Żurominie oraz instalacja kolektorów słonecznych w gminie Pokrzywnica to trzy kolejne inwestycje, które decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego otrzymają unijne dofinansowanie.

 

Łączne wsparcie wyniesie ponad 10,7 mln zł. Umowy w tej sprawie podpisali, 18 grudnia br., marszałek Adam Struzik, wicemarszałkowie Leszek Ruszczyk i Krzysztof Grzegorz Strzałkowski oraz beneficjenci.

 

Budowa społeczeństwa informacyjnego

 

Wdrożenie wspólnej bazy danych studentów i pracowników, zastosowanie „kart do personalizacji”, uruchomienie systemu obiegu dokumentów oraz monitoringu i alarmów to główne założenia projektu realizowanego przez Akademię Obrony Narodowej.

 

„Karty do personalizacji” z pewnością ułatwią życie studentom i pracownikom uczelni – mają pełnić funkcję zarówno legitymacji studenckiej, karty pracowniczej, bibliotecznej, jak także przepustki czy biletu komunikacji miejskiej.

 

Planuje się też wdrożenie systemów – obiegu dokumentów oraz zarządzania środowiskiem informatycznym. W ramach projektu, w wybranych budynkach, uruchomiony zostanie również system monitoringu i alarmowy.

 

Tytuł projektu: Wdrożenie innowacyjnych systemów informatycznych Akademii Obrony Narodowej w Warszawie jako element budowy społeczeństwa informacyjnego Mazowsza

Całkowita wartość projektu: 1 523 251,82 zł

Kwota dofinansowania: 1 294 764,04 zł

Beneficjent: Akademia Obrony Narodowej w Warszawie 

Działanie 2.1. Przeciwdziałanie wykluczeniu informacyjnemu

 

Informatyzacja ośrodka zdrowia

 

Dobra wiadomość dla pacjentów i pracowników żuromińskiego szpitala. W drugiej połowie przyszłego roku zakończy się informatyzacja placówki.

 

W ramach projektu zakupiony zostanie sprzęt komputerowy, który usprawni pracę lekarzy oraz administracji szpitala. Placówka wzbogaci się m.in. o nowe serwery i drukarki laserowe. Dodatkowo pojawią się infokioski, czytniki i drukarki kodów kreskowych oraz opaski dla pacjentów. 

 

Tytuł projektu: Wdrożenie zintegrowanego systemu informatycznego w SP ZZOZ w Żurominie

Całkowita wartość projektu: 3 217 526,50 zł

Kwota dofinansowania: 2 712 602,02 zł

Beneficjent: Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żurominie

Działanie 2.1. Przeciwdziałanie wykluczeniu informacyjnemu

 

Kolektory słoneczne w gminie Pokrzywnica

 

Troska o środowisko naturalne oraz oszczędności to korzyści z inwestycji realizowanej w gminie Pokrzywnica (pow. pułtuski). W ramach projektu zainstalowane zostaną kolektory słoneczne. Solary pojawią się w czterech szkołach podstawowych w Pokrzywnicy, Nowym Niestępowie, Pobyłkowie Dużym oraz Gzowie, w gimnazjum gminnym w Dzierżeninie oraz Urzędzie Gminy Pokrzywnica. Ponadto kolektory zainstalowane zostaną w 341 budynkach mieszkalnych na terenie gminy.

 

Tytuł projektu: Partnerstwo i innowacyjność dla środowiska-efektywne wykorzystanie energii słonecznej w gminie Pokrzywnica

Całkowita wartość projektu: 9 591 065,95 zł

Kwota dofinansowania: 6 713 746,17 zł

Beneficjent: Gmina Pokrzywnica

Działanie 4.3. Ochrona powietrza, energetyka

Liczba wyświetleń: 560

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.