Aktualności

Innowatorzy Mazowsza nagrodzeni

2012.12.20 15:20 , aktualizacja: 2012.12.20 15:52

Autor: Wydział Komunikacji Zewnętrznej, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Nic tak dobrze nie działa na wzrost ekonomiczny, jak współpraca biznesu z nauką – zwłaszcza, gdy jej owocem są innowacyjne projekty. Dlatego Samorząd Województwa Mazowieckiego, chcąc motywować do kreatywnych poszukiwań, już po raz czwarty uhonorował najciekawsze projekty wyłonione w ramach konkursu „Innowator Mazowsza”.

 

Celem konkursu jest promocja postaw proinnowacyjnych, w szczególności w środowisku naukowym oraz wśród przedstawicieli sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Przeprowadzono go w dwóch kategoriach – Młoda Innowacyjna Firma oraz Innowacyjny Młody Naukowiec.

 

W pierwszej kategorii wyłonione zostały najbardziej kreatywne rozwiązania na poziomie przedsiębiorstw – wprowadzanie nowych produktów i usług czy wdrażanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych, organizacyjnych i marketingowych w praktyce biznesowej. O nagrodę mogli rywalizować przedstawiciele małych firm z terenu województwa mazowieckiego, działających nie dłużej niż 10 lat do daty złożenia aplikacji. W efekcie przyznano dwie równorzędne nagrody przedsiębiorstwom:

 • COGNITUM Sp. z o.o. za„Ontorion Server” – zaawansowany system zarządzania wiedzą,
 • Qenergy Sp. z o.o.za„Technologię zgazowania biomasy – produkcję energii odnawialnej”.

 

W kategorii „Innowacyjny Młody Naukowiec” wyłonione zostały najciekawsze pomysły – udokumentowane w pracach doktorskich – nadające się do zastosowania w praktyce. Przyznano trzy nagrody:

 • I miejsce – Emilia Klimaszewska za rozprawę doktorską pt. „Kształtowanie i ocena jakości preparatów do czyszczenia z udziałem surowców wtórnych”,
 • II miejsce – Grzegorz Łuka za rozprawę doktorską pt. „Warstwy ZnO i ZnO:Al otrzymane metodą osadzania warstw atomowych do zastosowań w organicznej elektronice”,
 • II miejsce – Mariusz Żokowski za rozprawę doktorską pt. „Projektowanie i badanie samołożyskującego się wirnika silnika elektrycznego

 

Konkurs rozstrzygnięto 19 grudnia br. podczas uroczystej konferencji z udziałem przedstawicieli świata nauki i biznesu. Nagrody laureatom wręczył marszałek Adam Struzik. Dodatkowo zwycięzcy uhonorowani zostali upominkami niefinansowymi, ufundowanymi przez partnerów konkursu.

 • fot. Konrad Wojnarowski
 • fot. Konrad Wojnarowski
 • fot. Konrad Wojnarowski
 • fot. Konrad Wojnarowski
 • fot. Konrad Wojnarowski
 • fot. Konrad Wojnarowski

Liczba wyświetleń: 883

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.