Aktualności

Obrady Sejmiku Województwa Mazowieckiego

2012.12.31 16:55 , aktualizacja: 2013.01.04 08:19

Autor: Justyna Michniewicz, Kancelaria Sejmiku, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

  • fot. Konrad Wojnarowski
  • fot. Konrad Wojnarowski
  • fot. Konrad Wojnarowski
  • fot. Konrad Wojnarowski
  • fot. Konrad Wojnarowski
  • fot. Konrad Wojnarowski

Sejmik Województwa Mazowieckiego, podczas posiedzenia 31 grudnia br.,  przyjął zmiany w uchwale budżetowej na 2012 r. Radni dyskutowali również na temat sytuacji Lotniska Warszawa/Modlin.

 

Na ostatniej w tym roku sesji radni dokonali zmian w uchwale budżetowej na 2012 r. W wyniku unieważnienia przez Regionalną Izbę Obrachunkową uchwały sejmiku z 23 listopada br., dotyczącej zaciągnięcia kredytu w wysokości 50 mln zł, konieczne okazało się wygenerowanie oszczędności. Pochodzą one w znacznej mierze - jak podkreślił skarbnik Marek Miesztalski - z rezerw budżetowych.

 

W kolejnym punkcie obrad radni zapoznali się z sytuacją Lotniska Warszawa/Modlin, które, z powodu wad technicznych nawierzchni części pasa startowego, zostało zamknięte decyzją Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Samorząd Województwa Mazowieckiego jest jednym z udziałowców spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin wraz z Agencją Mienia Wojskowego (34,4 proc. udziałów), Państwowym Przedsiębiorstwem Porty Lotnicze (30,4 proc. udziałów) oraz Miastem Nowy Dwór Mazowiecki (4,8 proc.). Podczas dyskusji radni zadawali pytania dotyczące m.in. terminu uruchomienia portu oraz systemu ILS - radiowego systemu nawigacyjnego wspomagającego lądowanie samolotów w warunkach ograniczonej widzialności, jak również odpowiedzialności finansowej za zaistniałą sytuację. Marszałek Adam Struzik zapewnił, że zarząd województwa podejmie wszelkie starania, aby lotnisko zostało jak najszybciej uruchomione.

Liczba wyświetleń: 1904

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.