Aktualności

Marszałek z wizytą w Warszawskim Przedsiębiorstwie Geodezyjnym

2013.01.08 13:35

Autor: Konrad Wojnarowski, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

O kierunkach rozwoju technologicznego Warszawskiego Przedsiębiorstwa Geodezyjnego S.A. w najbliższych latach oraz o losach polskiej geodezji w XXI w. rozmawiał marszałek Adam Struzik podczas spotkania 7 stycznia br.

 

Marszałek Adam Struzik i dyrektor Departamentu Geodezji i Kartografii Urzędu Marszałkowskiego Krzysztof Mączewski spotkali się z prezesem Zarządu WPG Ryszardem Brzozowskim oraz wiceprezesem Zarządu ds. technicznych Jackiem Uchańskim.

 

Jednym z punktów spotkania było zwiedzanie muzeum geodezyjnego, które zostało oficjalnie otwarte 14 grudnia 2007 r. W ciągu kilkunastu lat zbierania i kolekcjonowania instrumentów, aparatury i urządzeń pomiarowych, a także opracowań o charakterze kartograficznym i bibliograficznym, zgromadzonych zostało ponad 2100 eksponatów. Zbiory uzupełniają dary i zakupy. Podzielono je na: mapy, instrumenty geodezyjne, maszyny liczące, instrumenty kreślarskie, akcesoria służące do wykonywania prac kameralnych, podręczniki i pomoce naukowe. Wszystkie eksponaty zgromadzone w poszczególnych działach zostały skatalogowane i zarchiwizowane.

 

Uruchomiona przez WPG S.A. placówka ma wpisać się na stałe do katalogu wystaw branżowych o charakterze poznawczym, edukacyjnym i dokumentacyjnym polskiej myśli technicznej.

  • fot. Konrad Wojnarowski
  • fot. Konrad Wojnarowski
  • fot. Konrad Wojnarowski
  • fot. Konrad Wojnarowski
  • fot. Konrad Wojnarowski
  • fot. Konrad Wojnarowski
  • fot. Konrad Wojnarowski

Liczba wyświetleń: 529

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.