Aktualności

Dla wielbicieli renesansowej poezji

2013.01.11 13:00

Autor: Agnieszka Niedźwiedzka, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Projekt pod nazwą „Jan Kochanowski inspiracją kulturową Mazowsza” zakończony. Ze zmianami, jakie zaszły w  Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie (pow. zwoleński)  zapoznał się członek zarządu Wiesław Raboszuk.

 

 Program inwestycji obejmował aranżację  parku z budową kordegardy, amfiteatru i remontem budynku gospodarczego. Prace objęły także rewitalizację stawów wraz z budową instalacji zasilającej, rewaloryzację drzewostanu, modernizację ogrodzenia parku, wymianę nawierzchni i budowę szlaków komunikacyjnych. Zamontowano również monitoring i usunięto bariery architektoniczne, co sprawiło, że zabytkowy dworek z XIX w. został dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Projekt współfinansowany w ramach  Regionalnego Programu Operacyjnego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu województwa mazowieckiego.

 

Podczas uroczystości przekazania inwestycji do użytku członek zarządu Wiesław Raboszuk  podkreślił, jak ważne miejsce na mapie instytucji kulturalnych Mazowsza odgrywa Muzeum w Czarnolesie. Jest to jedyne miejsce związane trwale  z osobą  Jana Kochanowskiego i arcydziełami poezji renesansu. Pogratulował konsekwencji w dążeniu do celu wszystkim osobom zaangażowanym w pracę nad projektem. Muzyczną oprawę  uroczystości przygotowała kapela ludowa „Sobótka” z Czarnolasu.

  • fot. Agnieszka Niedźwiedzka
  • fot. Agnieszka Niedźwiedzka
  • fot. Agnieszka Niedźwiedzka
  • fot. Agnieszka Niedźwiedzka
  • fot. Agnieszka Niedźwiedzka

Liczba wyświetleń: 556

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.