Aktualności

Bohaterscy strażacy nagrodzeni

2013.01.14 15:35

Autor: Radosław Strzaliński, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński

W siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie odbyła się uroczystość nadania tytułu Strażaka Miesiąca Października oraz Listopada. Kapituła konkursu „Strażak Roku 2012” zgłosiła nominację w uznaniu odwagi i ofiarności ochotników, którzy w sytuacji zagrożenia ludzkiego życia ruszyli z pomocą.

 

Druh Andrzej Sroka – bohater października – udzielił niezbędnej pomocy przedmedycznej kobiecie rannej w wypadku samochodowym. Strażak listopada, Andrzej Urbaniak, uratował zaś z wody tonącego człowieka.

 

14 stycznia br. nagrody pieniężne, ufundowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, wręczyła druhom członek zarządu Janina Ewa Orzełowska. Podziękowała nominowanym za wielkie poświęcenie i ofiarną służbę w szeregach OSP. Pogratulowała też umiejętności zachowania zimnej krwi w sytuacjach, w których niestety częstą reakcją wciąż pozostaje bierność.

Liczba wyświetleń: 802

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.