Aktualności

Otwarcie nowego budynku ZOL w Radomiu

2013.01.25 14:30 , aktualizacja: 2013.01.28 07:58

Autor: Katarzyna Klepaczewska, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

  • fot. Wojciech Jakubowski
  • fot. Wojciech Jakubowski
  • fot. Katarzyna Klepaczewska
  • fot. Wojciech Jakubowski

Po czterech latach prac budowlanych do użytku pacjentów Samodzielnego Wojewódzkiego Publicznego Zespołu Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej im. dr Barbary Borzym w Radomiu został oddany nowy pawilon Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego.

 

W otwarciu zmodernizowanej części placówki, 24 stycznia br., Samorząd Województwa Mazowieckiego reprezentowali wiceprzewodnicząca sejmiku Bożenna Pacholczak i wicemarszałek Leszek Ruszczyk.

 

Gratulując ukończenia inwestycji, wicemarszałek złożył wyrazy uznania pracownikom szpitala za ich poświęcenie i zaangażowanie w prace modernizacyjne. Wyraził również nadzieję, że nowo oddany budynek usprawni funkcjonowanie placówki – nie tylko wzrośnie standard usług oferowanych pacjentom, ale też komfort pracy zatrudnionego personelu.

 

W budynku znajduje się dwadzieścia dziewięć pokoi pięciołóżkowych i jeden jednołóżkowy, dyżurki pielęgniarek, pokoje terapeutów, gabinety ordynatora i pielęgniarki oddziałowej, pokoje śniadań, magazyny, brudownik, łazienki dla niepełnosprawnych i dwie windy. Wartość całej inwestycji wyniosła 9,6 mln zł, z czego 9,4 mln zł to środki pochodzące z budżetu województwa.

Liczba wyświetleń: 582

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.