Aktualności

Nowy budynek DPS w Kozienicach otwarty

2013.01.28 08:15 , aktualizacja: 2013.01.30 08:53

Autor: Dorota Łucja Cichocka, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Zakończyła się budowa nowego pawilonu Domu Pomocy Społecznej w Kozienicach. Został on wyposażony w windę i tarasy widokowe, a w przestronnych wnętrzach zainstalowano już część specjalistycznego sprzętu dla podopiecznych.

 

25 stycznia br. oficjalnego otwarcia dokonał wicemarszałek Leszek Ruszczyk. Przecinając wstęgę podkreślił wartość społeczną działalności DPS  w zakresie niesienia pomocy, wsparcia potrzebującym, a także kompleksowej opieki i aktywizacji osób niepełnosprawnych.

 

Projekt został zrealizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013. Jego całkowita wartość przekroczyła 2,5 mln zł, a dofinansowanie wynosiło ponad 1,5 mln zł.

 

Uroczystość otwarcia nowego pawilonu zbiegła się z 30-leciem istnienia i działalności Domu Pomocy Społecznej. Z tej okazji instytucja została uhonorowana  Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia” za zasługi na rzecz rozwoju społecznego oraz edukacji mieszkańców miasta i regionu.

  • fot. Katarzyna Klepaczewska
  • fot. Katarzyna Klepaczewska
  • fot. Katarzyna Klepaczewska
  • fot. Katarzyna Klepaczewska
  • fot. Katarzyna Klepaczewska
  • fot. Katarzyna Klepaczewska

Liczba wyświetleń: 523

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.