Aktualności

Strażak grudnia 2012 nagrodzony

2013.01.28 14:45

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Członek zarządu Janina Ewa Orzełowska wręczyła nagrodę Strażakowi Miesiąca Grudnia 2012 r. Został nim druh Arkadiusz Bogucki, członek OSP w Pakosławiu (pow. radomski).

 

Nagroda strażaka miesiąca przyznawana jest druhom ochotnikom, którzy w danym miesiącu wykazali się niezwykłą odwagą i determinacją w ratowaniu ludzkiego życia. Wyboru dokonuje Kapituła Konkursu Strażaka Roku.

 

Druh Arkadiusz Bogucki w drugi dzień świąt (26 grudnia 2012 r.) uratował z palącego się domu rodzinę z dwójką małych dzieci. Do pożaru doszło w godzinach porannych na poddaszu jednego z budynków w miejscowości Antonówka. Wydobywający się z poddasza dym i kobietę z dwójką dzieci na balkonie zobaczył przejeżdżający ulicą druh Arkadiusz Bogucki. Zatrzymał samochód, zgłosił pożar do straży pożarnej w Radomiu i bez wahania wszedł na posesję. Mimo kłębów dymu udało mu się wyprowadzić z poddasza matkę i dwóch synów (trzyletniego i kilkumiesięcznego). Kiedy dowiedział się, że w domu przebywa jeszcze ojciec dzieci bez chwili zastanowienia wbiegł ponownie do palącego się mieszkania by go uratować. Dzięki jego pomocy i ofiarności pożar przeżyła cała rodzina.

 

Nagrodę ufundował Samorząd Województwa Mazowieckiego.

  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński

Liczba wyświetleń: 825

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.