Aktualności

Rewitalizacja zamku w Szydłowcu

2013.02.07 14:00 , aktualizacja: 2013.02.08 16:10
Autor: opr. Wydział Komunikacji Zewnętrznej, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
fot.arch.Muzeum Ludowych...
fot.arch.Muzeum Ludowych...
fot.arch.Muzeum Ludowych...

Marszałek Adam Struzik spotkał się z burmistrzem Szydłowca Andrzejem Jarzyńskim. Głównym tematem rozmów były sprawy dotyczące przyszłości Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych oraz rewitalizacja szydłowieckiego zamku.

 

Gotycko-renesansowy zamek w Szydłowcu – niegdyś siedziba magnackich rodów, Szydłowieckich i Radziwiłłów, jest rzadką atrakcją dla zwiedzających. W jego murach swoją siedzibę ma też Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych.

 

Podczas spotkania omówiono przede wszystkim sprawy dotyczące muzeum – plany nowych przestrzeni ekspozycyjnych oraz proponowany przez placówkę projekt ich zagospodarowania. Wprowadzenie zmian będzie miało na celu pełniejsze wyeksponowanie niezwykle bogatej kolekcji instrumentów i narzędzi muzycznych, a także zbiorów historyczno-artystycznych związanych z przeszłością Szydłowca.

 

Prace prowadzone będą w ramach realizowanego przez gminę Szydłowiec projektu „Odnowa zabytkowych obiektów i przestrzeni publicznej w Szydłowcu, poprawa funkcjonalności i dostępności infrastruktury kulturalnej i turystycznej dla mieszkańców Mazowsza”,  współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach priorytetu V „Wzmacnianie roli miast w rozwoju regionu”, działania 5.2 „Rewitalizacja miast” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

Liczba wyświetleń: 453

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.