Aktualności
Z wizytą w Instytucie Farmaceutycznym
2013.04.05 10:50 , aktualizacja: 2013.04.05 11:19
Autor: Konrad Wojnarowski, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka
Marszałek Adam Struzik poznał potencjał badawczy i wdrożeniowy Instytutu Farmaceutycznego w Warszawie oraz rozmawiał na temat ewentualnej współpracy. Chodzi o dostępność pacjentów do nowoczesnych terapii w dziedzinie m.in. onkologii, chorób układu sercowo-naczyniowego i centralnego układu nerwowego.
Marszałek spotkał się z dyrekcją instytutu oraz obejrzał halę produkcyjną i laboratoria poszczególnych zakładów, a także dowiedział się m. in. o ofercie badawczej, produktach, wdrożeniach, patentach, nagrodach i wyróżnieniach, schemacie organizacyjnym oraz potencjale, jakim dysponuje instytut, oraz nowych technologiach, których zastosowanie mogłoby pomóc w leczeniu ciężkich chorób. Szczególne zainteresowanie wzbudziły sukcesy w opracowaniu i wdrażaniu innowacyjnych leków zwiększających dostępność pacjentów do nowoczesnych terapii w chorobach onkologicznych, układu sercowo-naczyniowego, centralnego układu nerwowego i innych. Prace badawcze prowadzone w Instytucie Farmaceutycznym dotyczą zarówno technologii leków odtwórczych (generycznych), jak i oryginalnych (innowacyjnych). Partnerami instytutu są firmy farmaceutyczne oraz ośrodki naukowe.
Instytut zaprosił samorząd do współpracy w zakresie badań, wdrożenia i produkcji nowoczesnych leków i ich substancji aktywnych (synteza substancji czynnej, opracowanie technologii wytwarzania formy leku, badania analityczne, dopuszczenie do obrotu) jako regionalnej dziedziny priorytetowej i uwzględnienia jej w Regionalnej Strategii Innowacji.
Instytut Farmaceutyczny jest placówka badawczą, której zakres działalności obejmuje prace badawczo-wdrożeniowe w dziedzinie nauk farmaceutycznych oraz produkcję wybranych substancji aktywnych w skali od dziesiątków gramów do setek kilogramów. Jego dyrektorem jest prof. dr hab. Łukasz Kaczmarek.
W spotkaniu uczestniczył również zastępca dyrektora Departamentu Rozwoju Regionalnego i Funduszy Europejskich UMWM Leszek Król.
Liczba wyświetleń: 636
powrótSzanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.