Aktualności

Trzecia rocznica katastrofy smoleńskiej

2013.04.15 15:15

Autor: Michał Twardy, Delegatura UMWM w Płocku, Wprowadzenie: Monika Guzowska

14 kwietnia 2013 r. w Parku Pamięci na terenie parafii św. Aleksego w Płocku–Trzepowie, odbyła się uroczystość upamiętniająca tych, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej. Ofiary to najznamienitsi reprezentanci życia publicznego Polski, często szczególnie blisko związani z Mazowszem.

 

Uroczystość rozpoczęła msza święta, po zakończeniu której zebrani udali się pod pomnik ofiar, gdzie odczytano nazwiska wszystkich pasażerów samolotu. Park Pamięci to miejsce szczególne; rośnie tu 96 dębów symbolizujących wszystkie ofiary katastrofy smoleńskiej.

 

Punktem kulminacyjnym uroczystości było przekazanie parafii relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Relikwiarz to drewniana rzeźba przedstawiająca księdza Jerzego Popiełuszkę trzymającego w dłoniach krzyż i palmę – symbole męczeństwa.

 

We wspólnej modlitwie za zmarłych uczestniczył m.in. marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, który złożył pod pomnikiem symboliczne kwiaty.

  • arch. Delegatury UMWM w...
  • arch. Delegatury UMWM w...
  • arch. Delegatury UMWM w...
  • arch. Delegatury UMWM w...

Liczba wyświetleń: 498

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.