Aktualności

Nowa świetlica w gminie Gózd

2013.05.06 08:35

Autor: Katarzyna Klepaczewska, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Wojsławice (gmina Gózd, powiat radomski) mają nową świetlicę, mieszczącą też remizę strażacką.  Zostało również wybudowane boisko. Wszystko to w ramach działania Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju „Odnowa i Rozwój Wsi”,  objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

 

Otwarcie  nowo wybudowanego obiektu rozpoczęła msza święta w intencji mieszkańców i strażaków, a po niej nastąpiło poświęcenie remizy strażackiej  i boiska.  Następnie wręczono medale zasłużonym druhom jednostek OSP z terenu gminy Gózd. Imprezę zakończyły występy artystyczne i rozrywki sportowe.

 

W uroczystości udział wzięli m.in.: wiceprzewodnicząca sejmiku Bożenna Pacholczak,  wicemarszałek Leszek Ruszczyk i radny Zbigniew Gołąbek. W swoim przemówieniu wicemarszałek podkreślił jak ważne są tego typu przedsięwzięcia dla małych społeczności lokalnych, które wykazują dużą aktywność w zdobywaniu środków finansowych na poprawę infrastruktury swoich miejscowości.

 

Koszt budowy świetlicy wiejskiej wraz z wyposażeniem, zagospodarowaniem terenu i budową wielofunkcyjnego boiska wyniósł  niemal 400 tys. zł, a wysokość dofinansowania pochodzącego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego to ponad 255 tys. zł.

  • fot. Jan Pajączkowski
  • fot. Jan Pajączkowski
  • fot. Jan Pajączkowski

Liczba wyświetleń: 514

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.