Aktualności

Mistrzostwa ratownicze po raz czwarty

2013.05.13 11:25 , aktualizacja: 2013.05.17 09:16

Autor: Konrad Wojnarowski (OR), Wprowadzenie: Monika Guzowska

  • Fot. Aneta Borkowska
  • Fot. Aneta Borkowska
  • Fot. Aneta Borkowska
  • Fot. Aneta Borkowska
  • Fot. Aneta Borkowska
  • Fot. Aneta Borkowska
  • Fot. Aneta Borkowska
  • Fot. Aneta Borkowska

12 maja br. poznaliśmy zwycięzców IV Otwartych Mistrzostw Mazowsza w Ratownictwie Medycznym. Do zawodów zakwalifikowało się 26 brygad. To podstawowe i specjalistyczne zespoły wyjazdowe pogotowia ratunkowego, a także zespoły innych jednostek ratownictwa medycznego (ALS). 

 

Ratownicy WSPRiTS „Meditrans” SP ZOZ w Warszawie po raz kolejny potwierdzili profesjonalizm, znakomite przygotowanie oraz zgranie w pracy zespołowej wygrywając rywalizację. Zespół warszawskiego pogotowia w składzie: ratownik medyczny Ryszard Sporek, kierowca, ratownik medyczny Sebastian Skolimowski i ratownik medyczny Patryk Rzońca – zdobył dwa pierwsze miejsca w klasyfikacji generalnej oraz zespołów z województwa mazowieckiego.


Mistrzostwa to sprawdzian znajomości standardów postępowania medycznego w różnych sytuacjach i okolicznościach. Nocne zmagania z efektami masowego wypadku, interwencje na wodzie, pomoc w przypadkach zagrożenia życia, akcje ratowania dzieci… to część zadań, z jakimi musiały zmierzyć się załogi z całego kraju. Konkurencje oceniane były przez najlepszych specjalistów z zakresu ratownictwa medycznego w kraju.


W trakcie zawodów ratownicy mogli również pogłębić swoją wiedzę z zakresu medycyny ratunkowej poprzez uczestnictwo w licznych warsztatach. Zorganizowano też panele dyskusyjne, w trakcie których debatowano m.in. nad Systemem Państwowego Ratownictwa Medycznego, medycyną ratunkową na Mazowszu, nowymi możliwościami systemu wspomagania dowodzenia w zakresie elektronicznej karty zlecenia wyjazdu czy też transmisji danych z karetki.

 

Dla mieszkańców Siedlec przewidziano szereg atrakcji – m.in. pokazy ratownictwa medycznego, udzielania pierwszej pomocy przy oparzeniach, badanie ciśnienia krwi i poziomu cukru oraz paradę ambulansów przez miasto.

 

Wydarzenie, które zostało objęte honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego i Wojewody Mazowieckiego jest równocześnie eliminacją do Mistrzostw Polski. W uroczystości otwarcia imprezy udział wzięła m.in. członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

 

Liczba wyświetleń: 652

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.