Aktualności

Otwarcie "Areny Klwów"

2013.05.24 16:10

Autor: Katarzyna Klepaczewska, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

W Klwowie (powiat przysuski) został otworzony nowy obiekt sportowy – „Arena Klwów”. Uroczystości otwarcia hali sportowej towarzyszyło nadanie sztandaru Publicznej Szkole Podstawowej im. Lotników Polskich i Publicznemu Gimnazjum im. Lotników Polskich.

 

Mszą świętą w intencji mieszkańców i poświęceniem sztandaru rozpoczęły się oficjalne uroczystości. Później nastąpiło przecięcie wstęgi, koncert Orkiestry Garnizonowej Sił Powietrznych w Radomiu i występy artystyczne uczniów.

 

W otwarciu hali uczestniczyli m.in.: przewodnicząca sejmiku Bożenna Pacholaczak i wicemarszałek Leszek Ruszczyk, którzy podczas swojego przemówienia podkreślali duże zaangażowanie władz Klwowa w budowę obiektu i dążenie do pozyskiwania dofinansowania, a także ogromną szansę na rozwój sportowy dzieci i młodzieży.

 

Całkowity koszt budowy „Areny Klwów” to ponad 4,5 mln zł. W kwocie tej znalazło się dofinansowanie z RPO 2007-2013 w wysokości prawie 4 mln zł i dofinansowanie z funduszu rozwoju kultury fizycznej – 500 tys. zł.

  • fot. Katarzyna Klepaczewska
  • fot. Katarzyna Klepaczewska
  • fot. Katarzyna Klepaczewska
  • fot. Katarzyna Klepaczewska
  • fot. Katarzyna Klepaczewska
  • fot. Katarzyna Klepaczewska

Liczba wyświetleń: 548

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.